قانون جدید ترکیه در خصوص به نام شدن سند​​​​​​​

با تغییرات جدید، حق شهروندی ترکیه با خرید از پروژه های در حال ساخت نیز ممکن گردید . در راستای تغییرات جدید در قانون شهروندی ترکیه ، روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر کرد :
مطابق با قوانین جدید در سال 2019  ،تغییرات ویژه سند املاک در ترکیه  به اجرا خواهد آمد و خریداران با سندهای جدیدی که پیگیری آنها بسیار آسان است، سر و کار خواهند داشت.  با اجرا شدن این طرح امکان بروزسندهای جعلی و کلاهبرداری به صفر میرسد. طراحی جدید اسناد به صورتی است که با تکنولوژی جدید طراحی شده اند و از سیستم کد پیگیری برخوردارند .
از دیگر تغییرات ویژه سند املاک در ترکیه  می توان به حذف اطلاعات غیر ملزوم مانند کوچه و پارسل که همیشه در سند ها یادداشت می شد , اشاره کرد. البته این به معنای حذف کامل این مشخصات نمی باشد شما میتوانید با اسکن کد مربوط به هر ملک موقعیت محلی دقیق آن را بیابید . در عوض حذف اطلاعات ذکر شده  اطلاعات مهم تر و مورد نیاز خریدار ملک مانند : مساحت کل ملک – مساحت مفید و حق السهم مشخص واحدهای آپارتمانی که قبلا در سند یادداشت نمی شد درج خواهد شد.
بعد از اجرا شدن تغییرات ویژه سند املاک در ترکیه  از سال 2019 هر ملک برای خودش یک کد شناسه مخصوص دارد که این کد  که همانند کد ملی برای هر ملک به صورت مجزا است و تمام مشخصات ملک مورد نظر در ترکیه را به خریدار نشان می دهد . با اسکن این کد  جزئیات ملک از گذشته و حتی مشکلات دیگری نظیر بدهکاری شهرداری و …. آدرس دقیق ملک (استان- شهر – کوچه ) روی نقشه نمایان خواهد شد. با اجرا شدن این تغییرات ویژه سند املاک در ترکیه دیگر دلیلی برای نگرانی خریداران و سرمایه گذاران وجود نخواهد داشت و با خیال راحت می توانند قبل از هر گونه خریدی اطلاعات کلی ملک مورد نظر را بررسی کنند .