چنانچه مایل هستید دربارهء شهروندی ترکیه بیشتر بدانید و اطلاعات موثق و معتبر داشته باشید ، برای شما نکات جامعی از خصوصیات و امتیازات شهروندی ترکیه تهیه کرده ایم
ترکیه ،گرچه کشوری است واقع در خاورمیانه ، اما سالیان درازیست که کوشیده همگام با صلح جهانی و ارتقاء سطح تجارت و فرهنگ و توسعه صنایع ، خود را به استانداردهای اروپایی نزدیک کند . جدا از مسائل سیاسی و ارتباطات هوشمندانه با دنیا ، ترکیه کشوریست که از لحاظ اجتماعی ، برای شهروندان خود امتیازات مناسبی قائل است و همچنین از حضور سرمایه های خارجی برای  گسترش اقتصاد خود استقبال میکند . به همین دلیل و برای اینکه سرمایه گذاران خارجی تشویق به انتقال سرمایه خود به ترکیه شوند ، قوانین اعطای شهروندی را سهل تر کرده و امتیازات ویژه ای برای دریافت آن قائل شده است.

بطور حتم در گرفتن شهروندی کشوری دیگر مزایای متعددی در جهان وجود دارد و ترکیه کشوری است که در این زمینه توسط بسیاری از خارجی ها ترجیح داده شده است. پیشینه تاریخی ترکیه، فرهنگ غنی، موقعیت استراتژیک، رشد اقتصادی، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و طبیعت، ترکیه را از سایر کشورهای جهان در این مورد جدا کرده است. سرمایه گذاران و کارآفرینان داخلی و خارجی هنگام دریافت پاسپورت ترکیه امتیازاتی خواهند داشت.
تحقیقات نشان می دهد که فروش ملک در ترکیه افزایش یافته است و این بدان معنی است که به دلایل مختلف مردم بیشتر از گذشته به ترکیه می آیند. یکی از دلایلی که باعث جذابیت ترکیه شده است وجود نشانه هایی از تمدن های مختلف است. ترکیه میزبان نخستین محل اقامت انسانی با تاریخ 12 هزار ساله می باشد. ما بهترین املاک را در شهرهای محبوب ترکیه ارایه می دهیم مثلا؛ اگر شیوه زندگی ساحلی و تعطیلاتی را دوست دارید، آنتالیا و منطقه مدیترانه - اگر مکان های آرام و ساکت را ترجیح می دهید، ترابزون و منطقه دریای سیاه – و اگر می خواهید در قلب ترکیه زندگی کنید، استانبول مناسب شماست.
موقعیت جغرافیایی عامل مهم دیگری است. ترکیه پلی بین اروپا و آسیا است و نقش مهمی در مسیر تجاری ایفا کرده است. موقعیت جغرافیایی ترکیه از لحاظ سیاسی و شهروندی امتیازات دارد. در آینده ای نزدیک، ترکیه می تواند مرکز بین اروپا و اروپای مدرن غربی باشد. به نظر می رسد که وجود یک مرکز انتقال در شرق دور و خاور نزدیک صرفا یک رویا نیست.
طبیعت و آب و هوای ترکیه آن را به بهشت زمینی تبدیل کرده است. ترکیه یک کشور منحصر به فرد با زیبایی های طبیعی، مناطق سرسبز، دریای زلال، سواحل طلایی، مراتع و چمنزارها است. به لطف این ویژگی ها، بخش گردشگری دارای جایگاه مهمی در انتخاب پاسپورت ترکیه است.
رشد اقتصادی ترکیه تعیین کننده موقعیت آن در جهان است. طبق دیدگاه تازه دولت ترکیه، این کشور از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی و داخلی حمایت می کند. استراتژی رشد ترکیه بر حمایت از اقتصاد، ارایه منابع جدید و تحولات پایدار و بلندمدت استوار است.
ترکیه بطور تنگاتنگ پیشرفت های تکنولوژیکی را دنبال می کند. دولت ترکیه می داند که حمایت از پیشرفت های تکنولوژیکی گام مهمی است؛ همانگونه که این موضوع را در نظر دارد که تبدیل به یک ناحیه پیشرفته تکنولوژیکی گردد. هم سرمایه گذاری داخلی و هم خارجی از سوی دولت ترکیه به منظور کمک به این رشد ترویج می شوند. این نشان می دهد که کسب شهروندی ترکیه با فرصت های غیر قابل چشم پوشی برای سرمایه گذاران و بازرگانان همراه است.
با توجه به شاخص Henley به ویژه در سال جاری، گذرنامه ترکیه در رتبه 38 جهانی قرار دارد و دارای 114 امتیاز در شاخص سفر بدون ویزا می باشد. داده ها نشان می دهد که؛ پاسپورت ترکیه برای ورود و سفر به 72 کشور بدون نیاز به ویزا است. پاسپورت ترکیه در 42 کشور به هنگام ورود فرصت دریافت ویزا دارد. همچنین پاسپورت ترکیه ای امکان درخواست ویزای آنلاین از طریق ای ویزا (اینترنت) برای 7 کشور دارد.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت ترکیه​​​​​​​

در ترکیه چهار نوع مختلف پاسپورت وجود دارد:
• گذرنامه عادی قرمز تیره: پاسپورت عمومی شهروندان ترکیه. اتباع خارجی از طریق سرمایه گذاری، یا کسب شهروندی، گذرنامه معمولی می گیرند
• گذرنامه قرمز: افسران رده بالا
• پاسپورت خاکستری: دیپلمات های ترکیه
• پاسپورت سیاه: مامورین دولتی مجاز در خارج از کشور

مزایای خاص شهروندی ترکیه​​​​​​​

​​​​از جمله امتیازات اصلی شهروندی ترکیه نکاتی است که در ادامه مطلب به آن میپردازیم :
1. امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های بین المللی در سراسر جهان
2. امکان استفاده از امکانات شهری و شهروندی همانند همه ی شهروندان ترک
3. دریافت تسهیلات بانکی جهت خریدمستغلات ، وسایل نقلیه و … با بهره بسیار پایین(۱ تا ۴ درصد)
4. امکان دریافت کارت های اعتباری
5. زندگی در یک کشور امن
6. دریافت گواهینامه ترکیه
7. خرید خودرو و اجناس با قیمت واقعی جهانی
8. امکان سفر به ۱۰۷ کشور جهان بدون نیاز به ویزا
9. امکان تحصیل ارزان در دانشگاههای کشور ترکیه ( درمقایسه با دانشگاههای کشورهای دیگر و به نسبت امکانات قابل ارائه به دانشجو )
10. تسهیلات در خصوص اخذ ویزا از کشورهای اروپا و آمریکا ( برای فردی با پاسپورت ایران اخذ ویزای آمریکا بسیار مشکل است اما در صورتی که شما کارت اقامت ترکیه را دارا باشید با داشتن موجودی حساب بانکی در حدود ۲۰ هزار دلار راحت تر می توانید برای ویزای آمریکا اقدام نمایید و احتمال رد شدن درخواست ویزای شما بسیار پایین است)
11. امکان مدیریت شرکت بر بستر اینترنت از ایران و یا سراسر جهان
12. امکان دریافت شماره های بین المللی تلفن در ترکیه برای تجارت شما
بطور کلی اخذ شهروندی ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر جهان هم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است و هم روال اداری و کاغذ بازیهای سختگیرانه بسیار کمتر است .در عین حال شما در نزدیکی ایران عزیزمان ، به عنوان یک شهروند ترک ، میتوانید از موقعیتهای ویژهء اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی متفاوتی بهره مند شوید.

​​​​​​​چگونه پاسپورت ترکیه را دریافت کنید؟​​​​​​​

چندین راه برای کسب گذرنامه ترکی وجود دارد. با این حال، در حال حاضر محبوب ترین روش به دست آوردن شهروندی توسط ملک و سرمایه گذاری است. طبق قانون جدید در ترکیه، امکان کسب شهروندی ترکیه به وسیله خرید املاک با ارزش 250.000 دلار وجود دارد.
همچنین شما می توانید در یک بانک ترکی با واریز 500.000 دلار سرمایه گذاری کنید، با انتخاب هر کدام از این روشها دریافت پاسپورت ترکی را طی 60 روز تضمین می کند که به طور مستقیم به شما داده می شود. علاوه بر این، شما میتوانید از طریق شرکت ما ملک خود را خریداری کنید، ما به شما این اطمینان را خواهیم داد که این فرآیند با هر گام به عنوان بخشی از خدمات پس از فروش رایگان ما انجام خواهد شد. تحقیقات نشان می دهد که فروش ملک در ترکیه افزایش یافته است و این بدان معنی است که مردم بیشتر از گذشته به ترکیه می آیند و تمایل دارند در آنجا زندگی کنند. آشرکت برد آو پیس با بانک اطلاعاتی غنی املاک و عوامل فروش مجرب خود؛ شما را در خرید بهترین املاک از آپارتمان های مجلل در یک مجتمع تا ویلا های خصوصی راهنمایی می کند. ما با تیم مجرب خود پاسخگوی تمامی نیازهای شما هموطنان عزیزمان هستیم . و در مسیر کسب شهروندی و پاسپورت ترکیه در کنار شما خواهیم بود.
​​​​​​​