ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه​​​​​​​

کشور ترکیه با زیر ساخت های توریستی، اقتصادی، تجاری و مذهبی خود محل مناسبی برای زندگی و اشتغال می باشد که مد نظر اتباع خارجی می باشد.
ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه بر اساس قوانین موجود در قانون مدنی کشور ترکیه برای دوتبعه­ ی خارجی در صورتی که شرایط و مدارک کامل و کافی را داشته باشند میسر است.
قبل از انجام هر اقدامی با کارشناسان حقوقی شرکت برد او پیس تماس بگیرید تا شما را به صورت کامل راهنمایی نمایند
شرکت برد آو پیس با بهره گیری از دانش کارشناسان حقوقی مجرب و مسلط بر قوانین و مقررات کشور ترکیه در خصوص قانون ثبت ازدواج در ترکیه شما را در انجام این مهم و تهیه ­ی مدارک به صورت کامل همراهی خواهد کرد.​​​​​​​
در بعضی موارد مشاهده می گردد که اتباع خارجی درخواست ازدواج رسمی با یک تبعه ترک را دارند و یا بالعکس.
در موارد اتباع ایرانی مراحل ثبت ازدواج رسمی کمی متفاوت است.. ایرانیان مقیم ترکیه و یا خود ایران برای ثبت ازدواج بین المللی می بایست مراحلی را طی نمایند که متفاوت تر از بقیه کشورها است. شخص درخواست دهنده برای ثبت ازدواج در مرحله اول به یکی از کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در ترکیه مراجعه نموده و پس از واریز مبالغ لازم به حساب کنسولگری برگه تجرد دریافت نماید و سپس به وزارت امور خارجه کشور ترکیه ارسال می گردد. در این مرحله باید تاییدیه ای از سوی وزارت امور خارجه مبنی بر عدم وجود مشکل جهت ثبت ازدواج بین المللی اخذ گردد. پس از اخذ تاییدیه می بایست آزمایش گروه خونی و بیماری های ارثی و خونی تستهای دیگر انجام گردد. زمانی که مدارک ذکر شده فوق آماده گردند شخص متقاضی با مراجعه به هر یک از دفتر اسناد رسمی، فرم های ویژه ثبت ازدواج بین المللی که از شهرداری گرفته شده به صورت کامل پر گردیده و به تایید دفتر خانه اسناد رسمی (نوتر) برسد و همچنین می بایست پاسپورت تبعه خارجی نیز ترجمه گردیده و پیوست فرم ها گردد. با آماده سازی فرم ها جهت تعیین وقت عقد رسمی ازدواج بین المللی می بایست به اداره نکاح و عقد شهرداری مراجعه نموده و درخواست تعیین وقت نمایید که می بایست مبلغی پول نیز با توجه به نوع سالن عقد نیز پرداخت نمایید و اگر بخواهید عقدتان در محلی مخصوص و خارج از شهرداری انجام شود باید هزینه های رفت و آمد وی نیز تقبل گردد.
آخرین مرحله ثبت ازدواج رسمی بین المللی اتباع ایرانی، بعد از انجام عقد در ترکیه برای ثبت رسمی در ایران نیز باید برگه عقد در ترکیه به کنسولگری ایران ارائه گردد.

انجام کلیه مراحل اداری و رسمی ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه:​​​​​​​

نکات مهم و شرایط خاص

۱– در خصوص زنانی که طلاق گرفته اند در بعضی موارد گفته شده که باید از زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد تا فرد بتواند مجددا ازدواج کند ولی این موضوع فاقد اعتبار و صحت است.
به بیان دیگر این موضوع برای شهروندان خارجی با توجه به تفاوت احوال شخصی هر فرد که تابع حقوق شهروندی آن شخص است اعمال نخواهد شد.
اما، گاهی برخی شهرداری­ها به دلیل عدم آشنایی با دستورالعمل­ها در خصوص پناهندگان، ممکن است ۳۰۰ روز را برای همه اعمال کنند که در این صورت اگر هنوز ۳۰۰ روز شما به اتمام نرسیده و در این خصوص مشکل دارید حتما با ما تماس بگیرید،
چون ممکن است بعدها به واسطه­ ی عدم آشنایی با قوانین پرونده­ی ازدواج شما به مشکل بخورد.
 
۲ – در خصوص خانم­هایی که برای اولین بار ازدواج می­کنند این نکته ضروری است که اجازه پدر مورد نیاز است. البته این را هم در نظر داشته باشید که دولت ترکیه این اجازه را نیاز ندارد اما با توجه به اینکه تهیه مدارک شهروندان ایرانی از خود دولت ایران صورت می­پذیرد و این مورد جزء قوانین دولت ایران است لذا خانم­های ایرانی که اجازه پدر ندارند و برای نخستین بار است که ازدواج می­کنند لازم است تا برای تهیه برگ صلاحیت ازدواج که یکی از مدارک ضروری است بعد از عقد قرارداد در مؤسسه، با توجه به چهارچوب­های مورد نیاز که توسط کارشناس حقوقی تهیه و تنظیم می­شود، در اختیار شما قرار می­گیرد تا آن را تهیه کنید و به همراه سایر مدارک ارائه نمایید (اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید آن را تهیه نمایید مؤسسه راه ­حل های حقوقی متفاوت و جداگانه­ای را برای هر پرونده به صورت خاص مطرح می­کند تا بتوانید آن مدرک را تهیه و ارائه نمایید).
 
۳- اداره مهاجرت و ویزا در استانبول از اواسط سال ۲۰۱۵ ازدواج­هایی را که بصورت وکالتی در ایران انجام شده باشد قبول نمی­کند بنابراین اگر در ایران ازدواج وکالتی کرده­اید ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا باید طلاق ایرانی ثبت کنید و عده نگه دارید یا خیر؟ باید بدانید که تمامی این دست سؤالات در شرکت برد آو پیس دارای راه حلی حقوقی است. در حقیقت با کمک وکیل شرکت برد آو پیس در تهران و استانبول شما با طلاق توافقی یا بدون طلاق توافقی هم می­توانید در ترکیه مجددا ازدواجتان را ثبت کنید. مؤسسه ما آمادگی کامل خود را برای انجام پرونده­ی ثبت ازدواج بین المللی شما در ترکیه اعلام می­کند.​​​​​​​

خدماتی که در زمینه ثبت ازدواج بین المللی توسط شرکت برد آو پیس ارائه می گردند.​​​​​​​

از لحظه­ ی شروع انجام فرایند اعم از تهیه­ ی مدارک، ترجمه­ ی آنها، نظارت و کنترل ترجمه­ های انجام شده از حیث درج عبارت­ های ضروری و عدم درج عبارت­ های غیر ضروری (توجه داشته باشید که همه مترجم­ ها از عهده انجام ترجمه مدارک جهت ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه بر نمی­ آیند و در برخی موارد به دلیل عدم آشنایی مترجم با فرایند، ممکن است ترجمه تحت الفظی انجام شود که فرد را دچار مشکل خواهد کرد) راهنمایی و مشاوره و پیگیری امور مربوط به اداره ثبت احوال (نفوس)ترکیه توسط همکاران ما  آغاز می ­شود.
تنظیم و رزرو نوبت جهت انجام امور مربوط به آزمایشگاه که  از قبل برای جلوگیری از اتلاف وقت شما انجام می شود. توجه داشته که گواهی انجام آزمایشات خون جزء مدارک ضروری جهت ثبت ازدواج در ترکیه می­ باشد.
​​​​​​​گرفتن برگه تجرد و تحویل مدارک تهیه شده به اداره ی ازدواج، از این رو بلافاصله وقت فوری از شهرداری اخذ می­ گردد.
در تمام مراحل ثبت و انجام ترجمه در زمان عقد و امضاء دفتر شهرداری با همراهی مترجم رسمی که برای ازدواج خارجیان در ترکیه حضور و امضاء وی الزامی است، شما را همراهی می ­کند. علاوه بر آن شما و نامزدتان به هر زبانی که صحبت می­کنید یا مایلید می توانید ترجمه عقد را داشته باشید.​​​​​​​
همچنین تیم مجرب ما اماده است تا در خصوص برگزاری تشریفات مراسم شما نیز خدمات خود را اراِیه نماید