تور اسکی بورسا

بورسا، یکی از شهرهای تاریخی شهر ترکیه است که در جنوب شرقی ناحیه دریای مرمره واقع شده است. شهر بورسا در ترکیه به مراکز خرید و بازارهای متنوعش مشهور است. همچنین جاذبه‌های گردشگری و تاریخی که از زمان حکومت عثمانی تا به امروز باقی مانده سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های شهر بورسا در زمستان است که فرصتی فوق العاده است برای ورزش اسکی، اسکی بازان زیادی به این شهر می‌روند و در پیست اسکی الوداغ در شمال شهر بورسا به ورزش می‌پردازند. 
شهر بورسا دارای قدمت تاریخی ۴۰۰۰ ساله است که به دوران پیش از میلاد مسیح بر می گردد. این شهر نخستین شهری بود که به عنوان پایتخت امپراطوری عثمانی در قرن ۱۴ عنوان شد و همچنین قسمتی از امپراطوری روم هم به شمار می رفته است. این شهر که پایتخت بسیاری از تمدن ها بوده و امروزه پر از آثار تاریخی به جا مانده از آن دوره ها می باشد. مساجد، کلیساهای تاریخی و حمام های قدیمی . به طور مثال یکی از قدیمی ترین مسجد های این شهر مربوط به اواخر قرن ۱۴ که دارای سبک معماری سلجوقیان است. این شهر یکی از بزرگترین مراکز تجاری ابریشم در دوران قرون وسطا محسوب می شده است. با توجه به جنگ هایی که در این کشور توسط 
کوه اولوداغ در استان بورسا، به عنوان یکی از مراکز مهم توریسم زمستانی ترکیه طی حدود نیم قرن مورد استقبال گسترده گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.
منطقه استقرار هتل‌ها در کوه اولوداغ از راه زمینی با مرکز بورسا حدود 40 کیلومتر فاصله دارد. با تلفریک این مسافت به 9 کیلومتر کاهش می می یابد. در زمستان گذشته 70 هزار و 400 نفر از جمله 5 هزار گردشگر خارجی از اولوداغ دیدن کردند. در این منطقه 20 پیست اسکی به طول‌ 300 تا 1980 متر وجود دارد و علاوه بر اسکی، فعالیت‌هایی نظیر اسنوبرد، جت‌اسکی برفی و اسکیت روی یخ هم انجام می شود.
گردشگران در مرکز شهر بورسا به حمام‌های تاریخی و هتل‌های آب گرم طبیعی که برای بیماری‌های روماتیسم، هپاتیت و بیماری های خون، اختلالات متابولیک مفید است می روند و در مرتفع ترین کوه منطقه مرمره و اولوداغ در سرمای زیر صفر اسکی می کنند.

جاذبه های گردشگری در شهر بورسا
مسجد  جامع بورسا
یک مسجد قدیمی در شهر بورسا است که به سبک سلجوقیان توسط سلطان Bayezid I عثمانی دستور ساختش داده شده است. این مسجد بین سالهای ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ میلادی ساخت به طول انجامیده و دارای ۲۰ گنبد و ۲ مناره است.
درخت قدیمی اینکایا (İnkaya)
یکی از دیدنی ترین درخت های بورسا که تبدیل به یک جاذبه دیدنی شده در محله اویوک جی نا در شمال این شهر است. درخت اینکایا قدیمی ترین درخت چنار شهر بورسا است.
آبشار saitabat 
آبشاری فوق العاده زیبا در دامنه کوه اولداغ که در ۱۲ کیلومتری بورسا به ارتفاع ۳ فوت جلوه زیبایی را به شهر بورسا داده است.
روستای قدیمی جومالی کیزیک (Cumalikizik)
روستای Cumalikizik  یکی از روستای قدیمی شهر بورسا در کشور ترکیه می باشد، که بیش از ۷۰۰ ساله پیش تاسیس شده است. این روستا  در شرق شهر بورسا و دامنه های شمالی کوه Uludag واقع است و نام آن جومالی کیزیک Cumalikizik بوده و توانسته فرهنگ، سنن، آداب و رسوم و شیوه معماری و زندگی افراد در اوایل دوران حکومت عثمانی تا به کنون را به خوبی حفظ کند.